- Illóolajok
- Szupervitaminok-antioxidánsok
- Karácsonyi ajánlatunk
- Vegyél 2-5 darabot kedvezőbben
- Organikus szappanok és tartók
- Test harmonizáló kezelések - Sejtek szímfóniája
- doTERRA Táplálékkiegészítők
- Kiegészítők és Párologtatók
- Baba és gyermek
- Testápolás
- Csomagok kedvezőbben
- doTERRA termékcsaládok
- Egészségügyi kihívások szerint
- Kutyák egészsége
- Ruházat
Zéró kalóriatartalmú édesítőszerek és súlykezelés
- Tudományos sorozat - tarts velünk!
A súlycsökkentési törekvésekre gyakorolt negatív hatások és az anyagcserével összefüggő egészségi állapotokkal való összefüggés miatt a túlzott cukorfogyasztás az egyik legnagyobb kortárs egészségügyi kérdésnek bizonyul. Szinte mindenki számára előnyös lenne az étrendben lévő cukorbevitel átgondolása és csökkentése. De ha alternatívákat keresünk, néhány friss kutatás azt mutatja, hogy a mesterséges kalóriamentes édesítő helyettesítők jelentősen növelhetik a metabolikus szindróma kockázatát.
Metabolikus szindróma
A metabolikus szindróma az a gyűjtőfogalom, amelyet a szívbetegségek és a cukorbetegség fokozott kockázatával összefüggő egészségügyi tényezők kombinációjának leírására használnak. A krónikus gyulladás, a magas vérnyomás, a megemelkedett vércukorszint, a magas koleszterinszint, a hasi zsír és a testzsír általános biomarkerek a metabolikus szindróma megnevezésében. A metabolikus szindrómát az egyik legnagyobb globális egészségügyi problémának tartják.
A tanulmány
Az Endokrin Társaság legutóbbi éves ülésén bemutatott tanulmányban a kutatók megvitatták megállapításaikat, amelyek azt mutatják, hogy a szukralóz (egy mesterséges nem kalóriatartalmú cukorhelyettesítő, amelyet gyakran használnak édesített italokban) fogyasztása gátolhatja a megfelelő vércukorszint-szabályozást és növelheti a metabolikus szindróma és a kapcsolódó állapotok kialakulása. Az elemzés 18 résztvevővel kezdődött, akik fele normál súlyú, fele pedig elhízottnak minősült, és mindegyikük rendszeresen használta a szukralózt. A vizsgálat előtti vércukorszint-vizsgálat alapján mindkét csoport résztvevőinek többsége már az átlagosnál magasabb vércukorszintet mutatott. A vizsgálat egy 7 napos étkezési naplóval kezdődött-az általános étkezési szokások értékelésére és a szukralóz rendszeres használatának megerősítésére-, majd a bőr alatti zsír biopsziájával (a különösen káros zsírréteg a középső rész körül, amely körülveszi a létfontosságú szerveket). A kutatók sejtszinten vizsgálták a szubkután zsírt, génexpressziót és egyéb biokémiai rendellenességeket keresve, hogy összehasonlíthatóak legyenek az elfogadott standardokkal.
Azt találták, hogy minél nagyobb a napi szukralózfogyasztás, annál nagyobb a gének szabályozása az adipogenezissel (a sejtek zsírsejtekké válásának folyamata) és a vércukorszint -szabályozással összefüggésben. Továbbá az elhízottnak minősített résztvevők szignifikánsan megnövelték az akut inzulinválaszt és a triglicerideket az azonos súlycsoportba tartozó egyének normáihoz képest, akik nem fogyasztottak rendszeresen szukralózt. Bár további kutatásokat kell végezni, és ugyanazok a kutatók jelenleg is hasonló vizsgálatokat végeznek az aszpartámmal és a szacharinnal kapcsolatban, hogy a mesterséges, nem kalóriatartalmú cukorhelyettesítők hasonló zsírképződést, inzulinrezisztenciát és krónikus gyulladást eredményezhetnek, amelyet a túlzott glükóz fogyasztás okoz.
Következtetés
Ezek az adatok további betekintést nyújtanak azokba a mechanizmusokba, amelyek mögött a közelmúltban végzett kutatások összefüggésbe hozták a cukorhelyettesítőket és különösen a mesterséges kalóriamentes édesített italokat a súlygyarapodással és az ezzel kapcsolatos egészségügyi problémákkal.
doTerra science
#kalória #édesítőszerek #cukorpótlók #szukralóz #aszpartam #szacharin #nocukor
Cimkék:kalória, édesítőszerek, cukorpótlók, szukralóz, aszpartam, szacharin, no cukor,