- Illóolajok
- FitLine szupervitaminok-antioxidánsok
- Karácsonyi ajánlatunk
- Vegyél 2-5 darabot kedvezőbben
- Organikus szappanok és tartók
- Test harmonizáló kezelések - Sejtek szímfóniája
- doTERRA Táplálékkiegészítők
- Kiegészítők és Párologtatók
- Baba és gyermek
- Testápolás
- Csomagok kedvezőbben
- doTERRA termékcsaládok
- Egészségügyi kihívások szerint
- Kutyák egészsége
- Ruházat
A jojó fogyókúra veszélyei!
- Tudományos sorozat - tarts velünk!
Az Amerikai Szív Szövetség tudományos ülésein bemutatott legújabb kutatások szerint a „jojó diéta” nemcsak sikertelen módszer lehet a súlykezelésre, hanem veszélyt is rejthet. Más néven „súlykerékpározás”, a „jojó diéta” kifejezés a fogyókúra és a súlygyarapodás hullámzó ciklusára utal, amelyet a diétázók gyakran tapasztalnak. A jelentések azt sugallják, hogy akik jelentősen lefogynak, 90% sikertelenül tartja meg új testsúlyát hosszú távon, és sokan életük során többször megtapasztalják a jojó hatást. Ez gyakran annak az eredménye, hogy extrém és fenntarthatatlan "diétákat" alkalmaznak az egyszerű és fenntartható életmódváltások helyett, a fogyás beindításához. A kutatók, akik 11 év alatt több mint 150 000 menopauza utáni nő egészségi adatait vizsgálták, kimutatták, hogy a yo-yo-diéta hatás 66 százalékkal növelheti a szívkoszorúér-betegség és a hirtelen szívhalál kockázatát.
Az adatok vizsgálata során nem találtak ilyen magas kockázati növekedést azoknál a nőknél, akik túlsúlyosak vagy elhízottak voltak, de megőrizték súlyukat, vagy azoknál a nőknél, akik elhíztak és tovább tartották, vagy azoknál, akik sikeresen fogytak és nem híztak vissza. Bár további kutatásokra van szükség a jojó diéta és a negatív egészségügyi hatások közötti ok-okozati összefüggések megértéséhez, azonban nyilvánvaló, hogy az állandó súlyingadozás további stresszt jelent a szív- és érrendszerre.
Diéta egyenlő súlygyarapodás
A „diéta” az egészségügy egyik legelterjedtebb szava. A legutóbbi statisztikák szerint csak az Egyesült Államokban közel 110 millió „diétázó” van, és a fogyókúraipar, beleértve a kiegészítőket, könyveket és technológiát, évente 25 milliárd dollár feletti bevételt jelent. Ha valaha is megpróbált lefogyni, akkor nagy valószínűséggel diétázott.
De vajon tényleg ez a legjobb út a tartós súlykezeléshez?
Úgy tűnik, hogy a jelenlegi kutatások szerint, az étkezési korlátozás, drasztikus mennyiségi váltás, a jövőben biztos súlygyarapodáshoz vezet. A Frontiers in Psychology című folyóiratban nemrégiben megjelent áttekintés megvizsgálta a strukturált étrenddel és a súlykezeléssel kapcsolatos jelenlegi kutatásokat. A közelmúltban 25 tanulmányt vizsgáltunk a fogyókúra és a súlygyarapodás mérésére vonatkozóan, szinte egyöntetű következtetésre jutottunk: A szándékosan diétázó, nem elhízott személyek végső soron hajlamosabbak a súlygyarapodásra. Valójában a hatás annyira hangsúlyos volt, hogy mind a 25 vizsgálat egyén adatainak összeállítása arra mutatott, hogy a nem elhízott egyének strukturált étrendje az esetek 75 százalékában előre jelezte a későbbi súlygyarapodást.
Tehát mit jelent mindez?
Az egészség maraton, nem sprint. A legfontosabb, hogy a súlykezelés az életmódról szól, nem pedig a szélsőséges élelmiszer korlátozások időszakos rohamairól. Ha a fokozatos életmódváltás ( mozgás, pihenés) mellett és tudatosabb a napi táplálékbevitelben, jelentősen nagyobb súlycsökkenést és hosszú távon eredményes súlykezelést érhet el. Közreműködött: Dr. Damian Rodriguez, DHSc, MS
doTerra science
#súlykezelés #yoyo #diéta #fogyás #súlyvesztés #fogyókúra #doterrascience
Cimkék:súlykezelés, yoyo, diéta, fogyás, súlyvesztés, fogyókúra, doterrascience,